Газета издается с 1990 года - Свидетельство - КВ-100

Медіцина по-шкробанівсі

Та шоб їм повилазило...!
Роздуми на тему " Медицина Чернівців і Буковини"

або - як не наробити сьогодні дурниць, подібних, після

Помаранчевої Революції та за роки Незалежності України.


Завжди коли у період буреломних подій у суспільстві настає перерозподіл влади, починають ділити портфелі, роздавати посади, всі борються, як правило, самі із собою. Але… проходить гарячка, всі згідно менталітету, підлабузництва та багатьох інших явищ, які тривають і впливають на законотворчий процес починають "творити" своє "дітище" на кшталт "реформування галузі", як це роблять сьогодні, вірніше робили донедавна, І.Д.Шкробанець - "професор" у охороні здоров’я,  "видатний організатор", комбінатор, "письменник", "заслужений працівник охорони здоров’я".


Працював один рік інтерном-педіатром, потім на кафедрі фізіології сотворив кандидатську БДМУ (Чернівецький медінститут), торгував машинами на базарі, зрозумівши економічні принципи у медицині вирішив вчитися при президентові України   і керувати охороною здоров’я Буковини! "Написав" докторську дисертаціюмаячня в медицині. За все життя не вилікував жодного хворого!
Хабарник (працевлаштування від 2 до 20 000 доларів або Євро в залежності від фаху, місця роботи. В останній час перебрав на себе працевлаштування середнього медперсоналу, за виділення обладнання по дробленню каміння та створенню центру урології на базі ЛШМД - 15 000 доларів. За призначення обл. травматолога Якимюка Д.І. аналогічно. Призначив на посаду начальника міського управління свого товариша Незборецького І.В., раніше обоє ганяли машини з Німеччини. Мати Незборецького І.В. очолювала Чернівецький міський штаб на виборах Партії Регіонів, медсестра за освітою. Як лікар Незборецький І.В. заслуговує на позитивіні відгуки (ЛОР)., але у поєднанні із Шкробанцем І.Д. приймав участь, як виконавець багатьох злочинних схем по відмиванню коштів та хабарів за працевлаштування.

Поцікавтеся скільки грошей украдено за роки  "плідного керівництва", Шкробанця І.Д. - остання крапляПеринатальний центр Буковини. Просто знищили пологовий будинок №1 Чернівців, у цей проект вкладено близько 70-80 млн. грн. на початок 2013 року. Роботи по "реконструкції вели" сумнівні фірми створені для відмивання грошей. Планувалося ввести в дію перинатальний центр до 19 грудня 2013 року. Реально рух на розваленому пологовому будинку почався у листопаді 2013, розвалили вікна та поміняли на металопластикові,  почали робити вигляд, ніби щось робиться всередині. На сьогодні пологовий будинок №1 переведено у пристосований під пологи  новий хірургічний корпус дитячої міської лікарні. Після написання заяви на звільнення не проти очолити Буковинський Медуніверситет, почав активну діяльність у МОЗ України.

Згадаймо 10 років тому перефарбованих організаторів Помаранчевої Революції: шановний В.П. Пішак бувший ректор БДМУ,  разом із С.П. Польовою, (його одіозна подруга), які очолили комісію з охорони здоров’я Чернівецької обласної Ради і  грали в "шахи" медиками. Згадаймо шановного С.О. Малиша, керівника помаранчевого штабу у мторожинці – дерматолога, начальника управління ОЗО, прекрасного майстра з фарбування машин, але… не лікаря! Має прекрасну пенсію держслужбовця. Нічого не зробив, нічим на сьогодні не переймається.

Ще перед цим славний дует шановних не медиківсудмедексперта В.Т. Бачинського та В.Д. Перепічки – все те саме.  пачинський В.Т. теж дуже рветься до керівної посади директора департаменту ОЗО Буковини.

Ще перед цим шановний О.І. Грушко, видатний педіатр, начальник управління, голова обласної ради, заступник губернатора, нині головний лікар ЛШМД на Фастівській.

Ще перед цим шановний Ушаков В.І., "заслужений", нині склавший повноваження регіонал, великий комбінатор, сьогодні успішно розвалює (нічого не робить) Обласну лікарню, аби його залишили ще трошки її порозвалювати. Тримав місце Шкробанцю І.Д. аби той мав куди перекинутись у разі, коли його виженуть з посади директора департаменту.

Аналогічна ситуація у районах області, головні лікаріПлегуца М.Д. – Сторожинецька ЦРЛ, Залявський В.Д. – Кіцманська ЦРЛ., Калараш В.О. – Новоселицька ЦРЛ, Шкробанець І.В. – Глибоцька ЦРЛ, Цинтар А.В. Герца ЦРЛ, Мігайчук М.В.- шпиталь для афганців та інвалідів - всі регіонали! Те саме у Вижниці, Путилі, Сокирянах, Хотині, та у самому місті Чернівці.

Не проти очолити департамент ОЗО Буковини сімейний тандем Проц В.Й. та дружина Тарасюк В.І. Вони по черзі очолювали Чернівецький міський відділ ОЗО, за часів мера Чернівців М.Т. Федорука, протягом 15 років, нині народного депутата від Чернівців у фракції "Батьківщина". Були також махінації з тендерами на ремонти, закупівлю обладнання, працевлаштування і т.д. Сьогодні за сприяння М.Т. Федорука – цілком можливо повернення цієї пари..

Написав заяву до Народної ради Буковини лікар Казанський А.Ю. – молодий, нахабний, безпринципний, малоосвічений. Основна мета у житті -  гроші! Як фахівецьповний нуль. Досвіду роботи у охороні здоров’я як організатора немає. Прийнятий на роботу заступником головного лікаря Чернівецької МДКЛ за сприяння Шкробанця-Незборецького, звичайно, за хабар.

 Таких бажаючих ще багато: Федорук О.С. кум Шкробанця І.Д., обіймає зараз 4 посади одним місцем, Бочаров А.В. – холуй Шкробанця, бездарність, підлість та все останнє, що може в собі паганого зібрати людина, його дружина готова "лягти " навіть під Раду Майдану, щоб пропхати його на керівну роль куди небудь. А колектив відділення де він працює повстав проти цього хамства і висловив свою громадянську позицію- ГЕТЬ! А шановному п. Івашину - голові "виконкому" перед тим, як захищати політичних повій, варто задуматись про власну честь і гідність!

Тепер задумайтеся всі: чи треба Буковині далі продовжувати цей гострий дослід. Чи може прийняти пологи, вилікувати виразку, туберкульоз, прооперувати без ускладнень апендицит, не кажучи про щось серйозніше, такий Шкробанець і всі його папєрєднікі, які поняття не мають, що таке медицина? Цікаво, чи довірив би йому хтось взагалі із Вас їм себе лікувати?

Чому без професійної, фахової стаціонарної освіти ми дозволяємо нами керувати ділкам різного роду!

Невже на сьогоднішній день на Буковині немає досвідчених професіоналів, які знають медицину – терапевтів, акушер-гінекологів хірургів, педіатрів, та справжніх організаторів охорони здоров’я, кому можна сміливо довірити здоров’я народу. Справжня Служба безпеки України мала би володіти такою інформацією!

Вважаємо ці  питання повинні розглядатися  на рівні національної безпеки Буковини, думаємо, що аналогічне твориться у багатьох регіонах України!

На сьогодні у Чернівецькій області критична ситуація із забезпечення медикаментами, обладнанням. Харчування хворихтільки назва.

Лікування по лікувальним закладам оплачують самі пацієнти від самих простих і необхідних ліків до дорогих, на які іноді просто немає грошей.

"Реформування галузі", цинічно назване ,,оптимізацією,, яке проводилось останні 5 років супроводжувалося скороченням ліжок у лікувальних закладах, знищенням установ. Критична ситуація з деструктивними формами туберкульозу. Закрито два тубдиспансериСокирянському та Глибоцькому районах), а хворих госпіталізувати немає куди, Облтубдиспансер у Чернівцях не може надати допомогу у необхідному об’ємі.

Скоротили ліжковий фонд облпсихлікарні, а хворі які були не скоротились..) Велика кількість паперової роботи звичайно не дає можливості забезпечити адекватний лікувальний процес.
Існує серйозний кадровий провал: молоді лікарі (до 40 років для забезпечення виживання власних сімей були змушені займатися іншими справами, щоб заробити гроші, як наслідок відсутність мотивації породила відсутність професіоналізму.) У багатьох цинічне сприйняття  держави та державної медицини. Лікарі, які закінчили контрактну форму навчання і працевлаштувались за "гроші" мають на меті лише швидке повернення вкладених грошей.

Старші покоління працюють на виснаження, тому, що виросли у інший час з іншими моральними принципами та відношенням до роботи. Це особливо важливо у прикладних спеціальностях. Підготовка фахівця хірургічного профілю (акушер-гінеголог, хірург, уролог, травматолог) там де потрібно оперувати, при умові, що є кому вчити і є кого вчити, займає 10-12 років.

У "вищій школі" написано багато псевдонаукових праць, наплодилося багато "фахівців" з амбіціями, які вносять свою долю у негативному напрямку розвитку медицини ( відсутність лікарського професіоналізму).
Цей список можна продовжувати довго, починати треба з нагальних потреб для забезпечення надання невідкладної допомоги, від якої в першу чергу залежить здоров’я нації.

І мабуть найголовніше – не можна фінансувати медицину за залишковим принципом! Повинна бути заробітна плата, щоб лікар відчував себе лікарем, не заглядав нікому у кишеню, а займався справою, не думав де взяти гроші на елементарні потреби. Не можна у засобах масової інформації ганьбити білий халат і все що з цим пов’язано! У державі втрачений престиж лікарської професії! Талановита розумна молодь зараз на межі безодні. Всі говорять і мріють про те як виїхати на роботу у Європу, Америку, і на жаль, багато в чому вони праві. Якщо негайно не змінити ставлення до медицини, всі наші здобутки будуть втрачені назавжди! Повинна бути стратегія держави!

Salus populisuprema lex!  - Здоров народу – найвищий закон.

Древні це розуміли мабуть краще ніж ми! Бережімо себе, пам’ятаємо, за що пролилася кров наших людей.

 

При использовании этого материала ссылка на http://www.bukinfo.com.ua/ обязательна  META - Украина. Украинская поисковая
система  


© "Объективная газета"

НАШ БАННЕР:
Объективная газета

При любом использовании материалов сайта, гиперссылка на http://www.og.com.ua/ желательна. Редакция "Объективная газета" может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.


vladmaks@meta.ua
27 марта 2014 года


VladMaks © 1990 - 2014